Як облаштувати звукоізоляцію в мансардному приміщенні

На комфортні умови для проживання в мансардному приміщенні впливають в найбільшій мірі два фактори: показник теплоізоляції і наявність захисту від шуму зовнішнього середовища. На сьогоднішній день облаштовувати житлову мансарду стає все більш поширено і затишно. З'являється необхідність збільшити житловий простір в приватному будинку, власники віддають перевагу облаштувати кімнати різного призначення на горищі: це може бути спальня, ванна кімната або часто дитяча. Однак перед тим як перетворити мансарду, необхідно виконати роботи по тепло і шумоізоляції.

Покрівля є тим елементом будівлі, що в найбільшій мірі піддається сильному впливу променів сонця, і температурний режим в мансардному приміщенні в найбільшій мірі залежить від покрівельних матеріалів, що використовувалися в процесі будівництва покрівельної системи. Крім того, цей покрівельний матеріал впливає і на якість шумоізоляції. Покрівельні матеріали, які гасять шум норми будівництва поділяють на кілька видів.

Відповідно до цієї класифікації:

  • першу групу створюють звуки, що передаються в повітрі,

  • друга група - це шум від звуків, що з'являються при коливанні кожного окремого елемента конструкції будинку.

В результаті очевидно, що головними джерелами шуму в мансардному приміщенні є місцевий трафік і опади з зовнішнього середовища. Найбільш часто викликають зайвий шум в мансарді проливні дощі, він є головною згадуваної причиною.

Але чи існують будівельні матеріали, що нейтралізують різний шум? На щастя, в цьому випадку є рішення - ідеальними шумоізоляційними показниками володіють великовагові покрівельні матеріали, до них відносять цементно-піщану і керамічну черепицю. Якщо слідувати законам фізики, коли хвилі звуку натикаються на деякі бар'єри, створюється вібрація останнього. Але важкі масивні матеріали здатні піддаватися коливання значно менше. З цього випливає, що велика маса керамічної черепиці виконує шумоізоляційні функцію куди краще, ніж наприклад черепиця з оцинкованого металу. Вибрати правильно покрівельні матеріали - це перший крок у захисті мансардних кімнат від небажаного шуму.

Навіщо потрібна шумоізоляція в мансарді.

Утеплення покрівельної системи дуже важливе питанням, і не потрібно доводити навіщо це потрібно. Але з облаштуванням акустичної функції забудовники не завжди розуміють важливість, нехтуючи питання облаштування шумоізоляції, що насправді не спричинить за собою великі витрати і підвищеної експлуатації, але істотно вплине на комфортні умови проживання в будинку. Тому щоб захистити будинок від виникнення небажаного шуму, слід підняти це питання ще в процесі вибору і пошуку матеріалів для будівництва.