Цементно-піщана черепиця - дуже давній вид покрівлі.

Звертаючи увагу на покрівлі давніх будинків, можна часто бачити цементну дахівку, яка стоїть на дахах  майже століття. Як вдалося дізнатись у літніх людей, у кожному регіоні був свій майстер, котрий мав вдома металеві форми на кілька черепиць і виготовляючи черепицю, забезпечував нею свою околицю. 

В форми насипали суміш з піску і цементу, яку трохи зволожували водою і пресували великим металевим валом. До наших днів, переважно в селищах ще стоять будинки, яким майже  по сто років, накриті такою цементною дахівкою від початку експлуатації. За весь час така покрівля витримала вітри, бурі, снігопади, а рівномірне забруднення доказує, що дах не ремонтувався і не замінялась жодна його частина! 

 Сьогодні доводиться чути "міф" про те, що велика вага черепиці шкодить будівлі і погано впливає на фундамент. Але ж практично на столітніх будинках, вкритих цементною чи глиняною черепицею, ми не бачимо ніякої шкоди, не бачимо тріснутих стін, просівшого чи зруйнованого фундаменту (деякі старі будинки взалі без фундаменту). Багато з таких домів збудовані навіть не з цегли, а з дерева чи глини. Вважаю, що кожен погодиться з очевидним фактом: цементна дахівка, виговлена при низькій якості цементу, пресована руками, а не на професійному обладнанні і без захисного шару барвника майже сто років тому, служить до сьогодні , то наскільки довше прослужить дахівка, виготовлена в наш час за сучасними технологіями на європейському заводі.

Підприємство "Ронако" пропонує якісну цементно-піщану черепицю європейських виробників Euronit та Braas. Такий натуральний покрівельний матеріал найкраще підходить для нашої кліматичної зони, він справді довговічний, стійкий до стихій, добре впливає на всю будівлю, не потребує догляду чи ремонту та має елітний вигляд.