Як коронавірус вплине на покрівельну галузь?

Покрівельна галузь і «коронавірус», на перший погляд, є зовсім різні і не пов'язані між собою речі. І, здається, як може вірусне захворювання вплинути на покрівельний ринок? Але очевидно - зміни відбудуться. Основними факторами, які повпливають на будівельний та покрівельний бізнес, це не сам коронавірус, а наслідки, які спричинить ця пандемія, а саме: підняття курсу валюти, довготривалий карантин, закриті заводи та фабрики, закриті кордони, занепад економіки.

Очевидно, що найбільше труднощів буде з покрівельними матеріалами, які виготовляються у Європі, тому що на даний час там повністю зупинено виробництво і повернення заводів у звичайне русло буде відбуватись певний період і, в першу чергу, усі виробники будуть закривати потреби своєї країни. Найбільше покрівельних матеріалів (керамічна черепиця, цементно-піщана черепиця, металочерепиця, бітумна черепиця, покрівельні аксесуари, покрівельні плівки та мембрани) в Україну імпортують з Польщі, Німеччини, Італії та Іспанії, а ці країни достатньо сильно постраждали від пандемії коронавірусу.

Наступним фактором, який вплине на матеріали європейського виробництва, це очевидні проблеми з доставкою. Після відкриття кордонів запити на транспорт без сумніву будуть переважати пропозицію і тому ціна на перевезення товару із-за кордону буде досить високою, що також вплине на ціну товару для кінцевого українського споживача. А ще - прогнозовані довгі терміни доставки, через проблему знайти транспорт та черги на кордоні.

Зважуючи на усі ці фактори, які неминуче виникнуть при виборі покрівельного матеріалу з Європи, українському споживачеві доведеться звернути увагу на покрівельні матеріали, які виробляють в Україні, вони будуть конкурентно кращі за ціною та не будуть мати проблем із доставкою.

Звичайно, асортимент покрівельних матеріалів, які виготовляють в Україні не такий великий як у Європі, але є варіанти варті Вашої уваги, наприклад:

  • Бітумна черепиця AQUAIZOL - виготовляється на сучасному заводі у Харкові. На покрівлю надається гарантія від 25 років і пропонується великий вибір форм та кольорів.
  • Покрівля FIBRODAH - виготовляється на «IFCEM» (ПрАТ Івано-Франківськцемент). Це натуральна фіброцементна покрівля, яка має сучасний вигляд та виготовляється виключно з природніх матеріалів, має характеристики натуральної черепиця та пропонується за дуже демократичною ціною. В асортименті покрівлі ФІБРОДАХ є різні моделі, кольори. На неї виробником надається офіційна гарантія від 40 років.
  • Композитна черепиця QUEENTILE - також виготовляється у Харкові на сучасному заводі. Елітна покрівля високої якості, яка має великий асортимент форм та кольорів і гарантію від 50 років.

Також в Україні виготовляється: шифер хвильовий, шифер плоский, бітум, рубероїдну покрівлю, єврорубероїд, ПВХ мембрани, металочерепицю, металопрофіль, цементно-піщана черепицю та інші.

Купуляючи покрівельні матеріали українського виробництва ми заощаджуємо не тільки свої кошти, але і час, а також, що є не дуже не маловажним, ми інвестуємо в економіку своєї держави посилюючи її імунітет в майбутньому до будь якої епідемії та економічної кризи!!!