Чим краще пофарбувати шифер?

Звичайно наша компанія рекомендує купити уже пофарбований в заводських умовах фіброцементний шифер FIBRODAH, цей матеріал перед фарбуванням підігрівають і покривають фарбою яка на просто лягає на поверхню, а проникає у верхній шар і забезпечує яскравий колір на довгі роки. Якщо у вас все ж таки ваш старий шифер у доброму стані то маємо для вас декілька корисних порад.

Отже ... при температурі вище нуля фарбуємо на водній основі. Спочатку шифер очищаємо від гілок, пилу і обробляємо грунтом з розрахунку 200 грам на квадратний метр. Можна наносити валиком, а можна і повітряним краскопультом. Даємо проникнути і просохнути 4-8 годин. Потім наносяться два шари фарби. 250 грам на квадратний метр на один шар. Разом витрата 500 грам на квадратний метр виходить. Час просушування між шарами 4-8 годин, виходячи з вологості і температури навколишнього повітря.

Так само можна покрити шифер рідкої покрівлею Кровелін. Якщо при фарбуванні фарбами з резиновим ефектом виходить тонкошарова гумова мембрана близько 500 мікрометрів, то з рідкої покрівлею виходить вже товстошарове покриття-від одного міліметра і вище. Так само обробляємо шифер грунтовкою. Потім два шари рідкої покрівлі Кровелін наносимо. 600 грам на квадратний метр на шар. Разом 1,2 кг на квадратний метр виходить. Час просушування між шарами 4-8 годин, виходячи з вологості і температури навколишнього повітря. Можна фарбувати валиками, пензлями, але краскопульт повітряний рідку покрівлю не візьме. Тут потрібен поршневий компресор високого тиску, але 90% замовників фарбують валиками. Красиво. Швидко. Не складно. Ну і термін служби покриття з рідкої покрівлі майже в два рази більше, ніж з гумовою фарбою - не менше 30 років. Знову ж ... Вважаємо бюджет. 15-20 років - мінімальний термін служби покриття з гумової фарби на шифері - це дуже гідний результат.

Але бабине літо не вічне... При мінусовій температурі у нас є всепогодні фарби на органічних складах. Замість гумових фарб ми беремо фарбу-герметик Полімераль. Ті ж два шари по 250 грам на квадратний метр, тільки грунтувати не потрібно. На очищену від сміття та бруду поверхню відразу наносимо перший шар. Не страшно, якщо поверхня волога фарба-герметик Полімераль і рідка покрівля Кровелін Про мають водовідштовхуючим ефектом.

Замість рідкої на водній основі фарби при мінусових температурах і підвищеній вологості або навіть дощі ми будемо використовувати рідку полімерну покрівлю на органічному розчиннику Кровелін Про. Витрата така ж як і у Кровелін. Ті ж два шари. Як і з Полімераль. Грунт не потрібен.

Звичайно на заводі IFCEM у Івано-Франківську фіброцементна покрівля Fibrodah фарбується водно-дисперсною акриловою фарбою німецької якості, яка не тільки довговічна, але і зберігає екологічність матеріалу. Такі фарби є паропроникними і дозволяют матеріалу «дихати».

На завершення статті хочу відзначити, що пофарбована гумовими і полімерними фарбами шиферну покрівлю починає нове життя і виглядає просто чудово!