Визначні пам'ятки Івано-Франківська

Визначним культурним та промисловим центром Прикарпаття завжди вважалося місто Івано-Франківськ. Він затишно влаштувався між двома річками – Бистрицею Солотвинською та Бистрицею Надвірнянською. Вражаючі події історії Івано-Франківська сформували неповторний вигляд цього сучасного європейського міста.

Прискореним пульсом відбивається життя міфів та легенд, які захоплюють кожного, хто вирішив поблукати вуличками цього старовинного західно-європейського містечка.

Самобутність кожної архітектурної споруди знаходиться поза межами часового виміру. Вона відчувається у старовинних соборах, православних храмах, житлових спорудах, пам’ятниках тощо.

Завдяки цьому кожного року місто зустрічає яскраві міжнародні та всеукраїнські фестивалі, які стали традиційною прикрасою.

Мешканці та гості Івано-Франківська, відвідуючи різнопланові культурні заклади, мають можливість посягнути духовності творців, які створили багато джерел культури і мистецтва цього міста.

Галузь культури відображається різноманітними закладами: галереї, бібліотеки, кінотеатри та музеї, центри дозвілля та сучасного мистецтва, філармонії, театри тощо.

Парафіяльний костел та дзвіниця (Художній музей) 1672-1703 рр.

Цей храм почали зводити ще у 1672 році. Проект цієї пам’ятки архітектури був розроблений архітекторами Франції Кароля Беное та Франсуа Корассіні. Але вдалося завершити його будівництво лише у 1703 році. Після реставрації у 1892 році при костелі з’явилася музична школа. З 1962 року радянська влада намагалася закрити костел, тому цю споруду було передано під геологічний музей Інституту нафти і газу. Але з 1980 року у приміщенні було засновано Художній музей. До списку експонатів музею входять понад дванадцять тисяч творів мистецтв таких, як іконописні витвори та барокові скульптури, німецькі, австрійські, італійські та польські роботи майстрів XVII-XX століть, українські художні твори XX сторіччя.

У будь-якому будинку ви можете відчути подих давнини, який торкається кожної цеглини, кожного камінця або керамічної черепички, якою преважно покриті всі старовинні споруди. Невідомо як склалася доля будівельників, але вони залишили культурну та духовну спадщину, яку ми й досі посягаємо.

У Івано-Франківську будь-хто може знайти місце по душі. Для одних – це затишні стежки парку культури Шевченка, прикрашені різнобарвними деревами, для інших – велетенські силуети соборів, непідвласні мінливим віянням епох.

Площа Ринок та Споруда Ратуші

Площа Ринок стала початком зведення міста Івано-Франківська. Най видатним витвором архітектури у цьому місці є Ратуша, яку було відкрито у 1940 році. Це єдина адміністративна будівля Україні, яка прикрашена справжнім куполом з позолотою. Висота споруди дорівнює висоті 16- поверхового будинку, тому вона є неперевершеним пунктом для споглядання довколишніх пейзажів.

Але ратуша у Франківську не схожа зовсім на ті, що ви могли бачити раніше, важко навіть визначити у якому стилі вона зведена – перше, що б спало на вашу думку, то є конструктивізм. Але якщо почати шукати, то виявляється, що цей стиль архітектури називається функціоналізмом. Він виник у Німеччині у 20-ті.

У самому центрі розташувався краєзнавчий музей, у якому знайшли своє місце різноманітні експонати, які демонструють розвиток області та міста ще з часів Трипільської культури.

Особливо яскраве життя «склалося» у Івано-Франківської ратуші. Її почали зводити з 1929 року, а завершили у 1935-му. Автором проекту цієї будівлі став архітектор Станіслав Треля. Хрестоподібна конструкція із чотирьох двоповерхових крил, увінчана баштою, вийшла несхожою ні на що. ЇЇ висота сягає 49 метрів. Велетенський військовий шолом став видатним завершенням башти, а на рівні четвертого поверху встановлено польських орлів – символ міцної держави тих часів.