В Каліфорнії заставлять встановлювати на дахах сонячні батереї.

Закон може набути чинності з 2020 року. Сонячні батареї зобов'яжуть встановлювати на дахи будинків. 

Використання сонячної енергії для вироблення електрики набирає обертів. Новий поштовх у цьому напрямку має намір надати уряд штату Каліфорнія. 

Очікується, що в штаті скоро буде прийнятий закон, за яким сонячні батареї стануть обов'язковими на дахах майже всіх нових приватних і багатоквартирних житлових будинків, починаючи з 2020 року. Виняток становитимуть будинку, на які сонячні батареї не поміщаються і будинки, які загороджені від сонця більш високими будинками або деревами. 

Повне покриття потреб будинку в електриці за рахунок сонячної батареї не буде обов'язковим, але ті, хто встановить акумулятори та зможе користуватися акумульованою енергією в періоди, коли генерація неможлива, зможе розраховувати на певні бонуси. Вважається, що проходження новим стандартам підвищить вартість будівництва на 25000-30000 доларів, з яких приблизно половина доводиться власне на батареї. 

Разом з тим, за наявними оцінками, протягом очікуваного 25-річного терміну служби батарей енергія власного виробітку заощадить від 50000-60000 доларів поточних витрат. 

Голосування по законопроекту призначено на завтра. Джерело додає, що зараз в Каліфорнії сонячні батареї встановлюються менш ніж на 20% нових будинків розрахованих на одну родину. 

Збільшення попиту на панелі і їх установку дозволить знизити вартість, роблячи сонячну електроенергію більш привабливою і для інших, не настільки сонячних місць.