Сонячні панелі чи сонячна черепиця?

  Проїжджаючи містами та селами України  уже без здивування можна побачити у кожному куточку сонячні панелі на дахах та подвір’ях домоволодінь.  Особливо 2022 рік приніс для усіх багато несподіваних подій, які заставили не тільки жителів України але і цілого світу подивитися на деякі речі по-іншому. Вторгнення в Україну та міжнародні санкції у відповідь Росії спровокували небачене здорожчання газу та пального у світі а це збільшило інтерес до альтернативних джерел енергії.
  Системи для отримання електроенергії діляться на два типи, це сонячні панелі, які кріпляться на дах, якщо у Вас металочерепиця, профнастил, бітумна покрівля, фіброцементна покрівля Фібродах, керамічна або цементно- піщана черепиця або сонячна черепиця така як SolteQ, NELSKAMP, CREATON, яка встановлюється безпосередньо на обриштування і виконує функції покрівельного матеріалу. Якщо на даху Вашого будинку була оновлена покрівля то хвилюватися не потрібно і можна сміло встановлювати сонячні панелі на дах, але коли ви не впевнені, то краще обновити покрівельний матеріал щоб не прийшлося потім знімати сонячні панелі для ремонту покрівлі.
  Найчастіші причини, через які окремі споживачі та підприємства вкладають кошти в сонячні електростанції, зазвичай пов'язані з економікою та екологією. Використання сонячної енергії на дахах або землі не тільки скорочує рахунки за електроенергію та окупність інвестицій, але й робить дуже конкретний та особистий внесок у більш сталий розвиток енергетики, а державні програми фінансово допомагають усім бажаючим встановити альтернативне джерело енергії.
  Люди які встановили сонячну електростанцію потужністю не менше 10 кВт отримують не тільки безкоштовну електроенергію але і стабільний підробіток адже надлишкову енергію продають державі. У всьому цивілізованому світі стараються переходити на енергію яку отримують із сонця, води, вітру та і на Україні можна спостерігати як люди використовують свої земельні ділянки чи городи як основу для встановлення сонячних панелей і часто буває вигідніше встановити сонячну електростанцію ніж садити чи засіювати город.