Глина чи бетон - яке покриття для даху ?

Незалежно від того, новобудова це чи ремонт – рано чи пізно перед початком покрівельних робіт перед вами постає питання: глиняна черепиця чи бетонна черепиця? Як правило, підрядні майстри звертаються за консультацією до продавців будівельних матеріалів. Але що вони повинні порадити своїм клієнтам?
Здалеку глиняну черепицю та бетонну черепицю навряд чи можна розрізнити з чисто оптичної точки зору. З одного боку, поверхні бетонної черепиці стають все тонкішими і нагадують глиняну черепицю. З іншого боку, традиційно досить малоформатна глиняна черепиця тепер доступна і в більших форматах.
Часте питання при виборі покрівельного покриття – наскільки воно забруднене. Перш за все, слід сказати одне: ні з глиняною черепицею, ні з бетонною черепицею неможливо повністю уникнути утворення водоростей і моху. Проте з роками різні фактори озеленення (наприклад, надмірна вологість, затінення, рослинність, що височіє над карнизами біля будівлі, нахил даху та орієнтація тощо) можуть сприяти росту.
ВИСОКИЙ ЗАХИСТ ВІД ДОЩУ ЗАВДЯКИ СПЕЦІАЛЬНОМУ БЛОКУВАННЮ
Завдяки верхнім і бічним шпонкам глиняна черепиця забезпечує високий рівень захисту від дощу. У глиняній черепиці бренду CREATON використовується зчеплення за спеціальною технологією, яка своїми яскраво вираженими бічними ребрами покликана ефективно запобігати потраплянню дощу навіть при високому тиску вітру та при малому нахилі даху. Залишки води зі складок повертаються в жолоба в черепиці і звідти зливаються. Оскільки цегла також відкри
та для дифузії, вода, яка проникла в матеріал, швидко виділяється знову.

ГНУЧКА УКЛАДАННЯ

НАТУРАЛЬНА ПОКРІВЛЯ
 

ГНУЧКА УКЛАДАННЯ
На відміну від черепиці, висота покриття глиняної черепиці залежить не від ухилу даху, а виключно від зчеплення. Ця перевага особливо важлива на плоских похилих дахах. Глиняна черепиця також отримує очки в ремонті завдяки гнучким варіантам застосування, оскільки їх можна будувати на існуючій ширині планки. Це економить час і гроші. Бокове зміщення також полегшує укладання. 
НАТУРАЛЬНА ПОКРІВЛЯ
Глиняна черепиця виготовляється з чисто натуральної сировини і повністю підлягає переробці. Для їх виробництва глину, суглинок і воду, а також, можливо, мінеральні кольорові пігменти та глазуровані фритти обпалюють при високих температурах близько 1000 °C. Глиняна черепиця стійка до погодних умов і стійка до ультрафіолетових променів і морозу. Це гарантує, що колір не вицвітає або неестетичні відшаровування не зіпсують зовнішній вигляд даху навіть через роки. 

 

РІЗНОМАНІТНІСТЬ КОЛЬОРІВ І ПОВЕРХОНЬ

Правило, яке досі досить поширене, «бетонна черепиця чорна, глиняна черепиця червона» давно застаріло. CREATON пропонує широкий вибір кольорів, а з моделями PREMION, CANTUS і VISIO також кольорову глиняну черепицю. 
Глиняна черепиця пропонується в різних варіантах поверхні від матової до глянсової, а також у широкому діапазоні кольорів. Відповідно до DIN EN 1304 розрізняють натуральні червоні, ангобовані та глазуровані поверхні. Натуральна червона черепиця набуває свій колір від оксиду заліза, що міститься в глині. Одним з варіантів є однотонна цегла, яку також можна обпалювати в кольорах, відмінних від природного червоного, за допомогою так званого процесу Keralis, який використовується на заводі CREATON в Гуттау. Сировина подрібнюється дуже дрібно, до сировини додають оксид марганцю і спалюють при більш високих температурах, ніж зазвичай. Зрізані краї, що виникають при формуванні мансардних отворів, майже непомітні через забарвлення, тому їх не потрібно переробляти. 
Відтінки ангобованої цегли в коричневій гамі. Поширені червоні, коричневі, сірі та чорні поверхні. На відміну від ангобів, глазурована цегла характеризується глянсовою поверхнею. Під час глазурі скляні фритти розплавляються і міцно випалюються в цеглу.

FUTURA НАТУРАЛЬНИЙ ЧЕРВОНИЙ
Натуральна червона глиняна черепиця
характеризується матовою поверхнею.
Завдяки своїй природній поверхні
вони особливо дифузійні та мають
відкриті пори

 

FUTURA АНГОБОВАНИЙ МІДНИЙ ЧЕРВОНИЙ
Глиняна ангобована черепиця характеризується
матовою або шовковистою поверхнею.
Незважаючи на нанесений ангоб, вони
дифузійні та розсіюють водяну пару

FUTURA ГЛАЗУРОВАНА ЧЕРВОНА
Глиняна черепиця характеризується глянсовою
поверхнею. Вони мають закриту поверхню і тому
не проникні для дифузії через поверхню.

БЕТОННА ЧЕРЕПИЦЯ - СУЧАСНА І УНІВЕРСАЛЬНА
Бетонна черепиця виготовляється з піску, цементу, води та кольорових пігментів і вважається недорогим покрівельним покриттям завдяки привабливій ціні матеріалу. У процесі виготовлення їх затверджують при температурі 60 ° C, а потім сушать на повітрі. Як і глиняна черепиця, бетонна черепиця також повністю підлягає переробці. 
Як сучасний матеріал, бетон має дуже хороші властивості і ідеально підходить для економічних рішень покрівлі. Черепиця від CREATON надзвичайно стійка, витримує погодні умови, непроникна для води та стійка до шкідників та УФ-променів. Завдяки оптимізованій піщаній суміші CREATON вдалося ще більше покращити властивості продукту. Тому наша черепиця, яка пройшла випробування DINplus, є більш непорушною, міцнішою, її поверхня більш гладка, а ризик утворення моху нижчий.
Забарвлення бетонної черепиці можна регулювати, додаючи колір. Ми також любимо використовувати спеціальні обробки. Наприклад, у лінійці продуктів площинної продукції CREATON пропонує черепицю з особливо тонкою і гладкою поверхнею в численних матових і глянцевих кольорах. Бетонна черепиця морозостійка і стійка до зламів. 

 

ГНУЧКЕ ПОКРИТТЯ ВИСОТИ
На відміну від глиняної черепиці, бетонна черепиця формується без головних шпонок. Це дає можливість гнучкого покриття висоти. Тут діє правило: чим крутіше дах, тим більше люфтів. Чим рівніше дах, тим більший висотний перекриття. Оскільки більш рівний нахил даху також зменшує захист від дощу, вимоги до підпокрівлі збільшуються. 
В якості додаткового захисту від дощу моделі Dachstein HEIDELBERG, VERONA і KAPSTADT від CREATON мають подвійні водовідловлювачі в області голови. Наша профільована черепиця має високо розташовані бічні шпонки з відкритим збоку швом і закругленими краями основи. Вони покращують дренаж води та зменшують забруднення країв. Камінь плоского даху KAPSTADT має глибоко залягаючий бічний шплинт із з’єднанням вгору, заокруглену та безперервно закриту ніжку, також у зоні бічної скоби. Стійкі опорні планки на підвісних вушках допомагають уникнути перезволоження лати даху. Виражена ребристість стопи зменшує проникнення снігу або дощу. 

ПЛАНАРНИЙ

DURATOP PRO

Черепиця з плоскою поверхнею забезпечує ще більш тонку поверхню, завдяки чому поверхня даху довше залишається чистою.
Поверхня Duroatop Pro була вдосконалена двічі, завдяки чому черепиця ще більше сяє. Ця поверхня забезпечує довговічний, гармонійний зовнішній вигляд. 

Як бачимо і глиняна черепиця, і бетонна черепиця мають своє місце. Який матеріал віддає перевагу будівельник, залежить не в останню чергу від індивідуальних переваг. При цьому на ринок постійно надходять нові розробки продуктів. Спеціалізовані дилери можуть набрати тут бали за допомогою спеціальних знань і компетентних порад. Як частина «Creaton Campus», CREATON GmbH регулярно пропонує курси навчання дилерів, на яких не тільки представлені нові продукти, але й надаються відповіді на всі питання, пов’язані з дахом. 

ПЕРЕВАГИ ГЛИНЯНОЇ ЧЕРЕПИЦІ

 • Гнучкість використання під час ремонту
 • 100% підлягає переробці
 • Можна використовувати з ухилом даху ≥ 7 ° або ≥ 10 °
 • Високий захист від дощу завдяки спеціальному блокуванню
 • Різноманітність кольорів і поверхонь
 • Доступний широкий асортимент аксесуарів
 • перевірено відповідно до DIN EN 1304
 • Гарантія на продукцію 30 років, ще 10 років можлива через додаткову гарантію

ПЕРЕВАГИ БЕТОННОЇ ЧЕРЕПИЦІ

 • Приваблива ціна
 • 100% підлягає переробці
 • Можна використовувати з ухилом даху ≥ 10 °
 • Подвійні сифони для додаткового захисту від дощу
 • Перевірено DINplus
 • Доступний широкий асортимент аксесуарів
 • Гарантія на продукцію 30 років, ще 10 років можлива через додаткову гарантію