Чому так росте у ціні металочерепиця?

Справді, такого бурхливого росту ціни на металочерепицю та металопрофіль давно не було. Для прикладу, візьмемо ціну за м.кв. металочерепиці Arcelor Mittal (Німеччина) товщиною 0,5 мм:

  • 2018 рік - 176 грн;
  • 2019 рік - 175 грн;
  • 2020 рік - 179 грн;
  • 2021 рік - 280 грн.

і коли зупиниться зростання цін ніхто не знає.

Чому ж так зростає ціна?

Версій багато, але конкретна причина невідома. Основні версії які прихолося чути це: дефіцит руди у світі, закриття багатьох металургійних заводів у Китаї через пандемію, штучно створений дефіцит на метал і тд. Зросли ціни не тільки на покрівельні матеріали з металу такі як: металочерепиця, композитна черепиця, модульна покрівля, фальцева покрівля, а також на весь металопрокат, що призведе до зростання цін на будівництво, оскільки такий матеріал як арматура використовується при будівництві у великій кількості. На відміну від покрівлі з металу такі матеріали для даху як: цементно-пісчана черепиця, керамічна черепиця, бітумна черепиця та фіброцементна покрівля Фібродах у ціні не змінились, що як передбачається збільшить зацікавленість до таких матеріалів. Для порівняння можна взяти ціну на Фіброцементні листи Fibrodah, це -138 гривень за м.кв, а металочерепиця 280 гривень за квадрат, що більше як у два рази дорожче, а на покрівлі у 200 м.кв це переплата 28000 гривень.

Що стосується споживачів, то з початку року вони зайняли вичікувальну позицію: сподівалися на зниження ціни, але ціна навпаки піднялася ще вище і стає зрозуміло, що відкату до старих цін не відбудеться. Виходить, усі хто запланував будівництво чи перекриття будинку металочерепицею змушений збільшити запланований бюджет на покрівлю або змінити на покрівельний матеріал який не зазнав здорожчення.