Черепиця як джерело енергії.

Енергія Сонця давно цікавила людство, але не була настільки важливою, оскільки були доступними газ, нафта та електроенергія за низькими цінами. В наш час ці джерела енергії  піднялись у вартості в десятки разів і як ніколи стоїть важливе питання в пошуку альтернативних джерел використання  енергії  для повсякденного забезпечення домогосподарства.

 

 Звичайно, для використання енергії Сонця потрібні сонячні батереї, а найкращим місцем для їхнього розташування – це покрівля будинку. В цьому році з’явилось кілька новинок покрівлі, які поєднують в одне ціле дах і сонячні батереї  і, здається, це тільки початок .

Компанія TEGOLA, яка виготовляє бітумну черепицю презентувала  фотогальванічну черепицю власного виробництва, що здатна виробляти електроенергію, - «Тегосолар» складається вона з бітумнї основи, яка використовується для м’якої покрівлі та фотогальванічного елемента, що закріплений на цій основі. Ця черепиця трансформує сонячну енергію в електроенергію, використовуючи «фотоелектричний ефект»!

Італійська компанія REM  створила керамічну черепицю з фотоелементами.

 

В глиняну черепицю  вбудовують колектори для нагріву води або фотоелементи, що дозволяє такій «сонячній» черепиці перетворювати  енергію на різних рівнях.  Інтегровані в керамічну черепицю фотоелектричні панелі можуть виробляти до 3 КВт потужності на кожні 35-40 квадратних метрів встановленої площі. Компанія зазначає, що цього є достатньо, щоб забезпечити потреби середньостатистичної сім'ї.

В цьому році в Швеції компанія, яка називається Soltech Energy презентувала  черепицю виготовлену із скла. Скляна черепиця «ловить»  тепло сонця для встановленої  спеціальної системи, що  перетворює сонячне тепло в енергію. Отримана енергія використовується для електромережі та  опалення  домогосподарства.  Технологічний процес перетворення в системі Soltech відбувається наступним чином: «Через скляну черепицю сонячні промені потрапляють на спеціально розроблену поглинаючу поверхню, що поглинає енергію сонячних променів. Під спеціальною поглинаючою тканиною проходить повітря, яке  нагрівається і циркулює. Отримана енергія в подальшому направляється в будинок і потрапляє в існуючу опалювальну систему будинку.

 

 Перевага такого рішення в тому що, його можна використовувати в приміщеннях з водяним та повітряним опаленням.   Називається така система  «Soltech System».